Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Wolnostojąca szafka na buty na wymiar

Wolnostojąca szafka na buty na wymiar

„Przeciętna kobieta zakochuje się 7 razy w roku. Tylko 6 przypadków to buty.” (Kenneth Cole) Kobiety kochają buty a już sam ich podział w sklepach na różne kategorie świadczy o tym, że jest w czym wybierać, często nie sposób się im oprzeć. Jak, pomimo ich ilości, przechowywać je, by nie zapomnieć o którejś parze, by mieć do nich dobry dostęp oraz by te aktualnie nie noszone nie uległy zniszczeniu?

Półbuty, sandały, klapki, kozaki, obuwie sportowe. W kolejnym podziale samych tylko półbutów na baleriny, szpilki, czółenka, koturny ilość obuwia znacznie się zwiększa a przecież wiadomo, że każdy rodzaj obuwia dobierany jest do stroju, miejsca, do którego się wybieramy oraz naszego nastroju... Jak zatem my, kobiety, miałybyśmy zadowolić się 5 parami butów?

Inne do pracy, inne po pracy a gdzieś je trzeba trzymać... Co więcej, dostęp do nich musi być łatwy, każda para widoczna a przy tym przechowywana tak, by ich nie zniszczyć.

Jak to osiągnąć?

Armadi Twój wymiar mebli proponuje przeznaczyć na aktualnie noszone buty miejsce w szafie/garderobie tuż przy drzwiach lub, co wydaje się być praktyczniejszym rozwiązaniem, specjalnie przeznaczonej do ich przechowywania wolnostojącej szafce na buty. Ze względu na ich ilość buty warto segregować i przechowywać sezonowo, dlatego obuwie zimowe na czas letni powinno zostać umieszczone w garderobie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż dzięki niemu zapewniamy sobie szybki dostęp do tych par, z których korzystamy w danej porze roku.

ORGANIZACJA MIEJSCA NA BUTY

Biorąc pod uwagę, że każdy członek rodziny nosi w sezonie co najmniej 4 pary butów, ilość butów jest dosyć spora. Ustawianie ich przy drzwiach wejściowych nie wygląda estetycznie, dlatego projektując wnetrze swojego mieszkania nie należy pomijać zorganizowania miejsca na obuwie.

Podstawowe warunki, jakie należy spełnić to:

  • łatwy dostęp do aktualnie noszonych butów,
  • dobra widoczność każdej pary obuwia,
  • sprawna organizacja miejsca przechowywania butów,
  • zapewnienie butom dobrych warunków przechowywania,
  • zorganizowanie miejsca na akcesoria do pielęgnacji butów.

Wolnostojąca szafka na buty

Szafka na buty zajmuje niewiele miejsca, dlatego może być zamontowana nawet w wąskich przedpokojach. Jej głębokość może wynosić już około 30 cm. Specjalnie montowane kosze, często ażurowe, dają możliwość ustawienia dwóch rzędów par butów w każdej szafce. Wielkość szafki na buty uzależnić warto dlatego od wielkości przestrzeni do zagospodarowania, naszych indywidualnych predyspozycji oraz miłości do butów.


Szafka na buty wyposażona w ażurowy kosz montowany do uchylnego frontu.
Źródło: www.juan.pl

Inną możliwością na przechowywanie butów jest wyposażenie szafki w wysuwane szuflady zaopatrzone w specjalne wkłady na buty. Specjalnie zaprojektowany kształt wkładów pozwala na:

  • przycięcie go na potrzebną szerokość,
  • zakrycie płyty podtrzymującej,
  • przechowywanie butów w dwóch rzędach przy głębokości 507 mm.,
  • łatwe utrzymanie czystości we wnętrzu mebla.


Szafka na buty z profilowanym wkładem
źródło: www.peka.pl

Armadi wie, jak wielkie znaczenie dla jego Klientów ma dobra organizacja każdego wnętrza mebla. Nasze doświadczenie pozwoli zaproponować Państwu osiągnięcie komfortu i zadowolenia.