Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

W cieniu pod schodami

W cieniu pod schodami

W wielu domach przestrzeń pod schodami jest niewykorzystana. To błąd. Miejsce to można świetnie zagospodarować na wiele sposobów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Szafa / garderoba.

Najpopularniejszym sposobem na urządzenie miejsca pod schodami jest wykonana na wymiar szafa, która może pełnić funkcję garderoby, jak i inne. Przestrzeń wyżej pod schodami można przeznaczyć na wieszanie płaszczy, kurtek czy garniturów. Tam, gdzie schody są niżej możemy zabudować szuflady i półki.

Regał na książki.

Ten sposób jest dobry zwłaszcza wtedy, gdy schody są dość wąskie. Własna biblioteczka wygląda imponująco zwłaszcza w salonie, ale gdy schody znajdują się w przedpokoju też możemy ją tam urządzić.

Miejsce do pracy.

Kiedy nasze schody znajdują się w otwartym salonie i są dość szerokie, możemy pod nimi wstawić biurko. Trzeba pamiętać o dobrym oświetleniu tego miejsca. Aby maksymalnie wykorzystać całą wolną przestrzeń, nad biurkiem dobrze jest zawiesić półki na drobiazgi i inne przedmioty.

Miejsce do wypoczynku.

To zastosowanie ma sens oczywiście, gdy schody znajdują się w salonie. Odpowiedniej wielkości kanapa z pufami i stolikiem pozwoli świetnie zrelaksować się po dniu ciężkiej pracy.

Pomieszczenie gospodarcze.

To pomysł wymagający stosunkowo niewielkiego nakładu kosztów. Musimy zadbać o odpowiednią zabudowę i drzwi, a wnętrze urządzamy według własnych potrzeb. Półki, pudła, skrzynie – to wszystko może pomieścić różne narzędzie i przedmioty, dla których nie mamy miejsca gdzie indziej.

 

Nasza ostatnia realizacja zabudowy miejsca pod schodami