Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Biel zawsze w modzie

Biel zawsze w modzie

Czy nikt z nas nie zastanawiał się nigdy, na czym polega fenomen białych wnętrz mieszkalnych? Czy biel
to uniwersalny kolor, zarówno dla ścian jak i mebli? Poniżej prezentujemy najważniejsze fakty z białej kolorystyki wnętrz.

Niewątpliwą zaletą bieli jest jej uniwersalność i ponadczasowość. Dodatkowo kolor ten pasuje świetnie do różnych trendów designerskich. Wspaniale sprawdza się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Spójrzmy na przykładach najważniejszych pomieszczeń mieszkalnych, czemu tak jest.

Salon

Miejsce, gdzie spędzamy wspólnie najwięcej czasu może zawierać mnóstwo białych elementów. Począwszy
od ścian i podłogi, poprzez stół, komodę i inne meble. W nowoczesnych wnętrzach możemy stosować różne odcienie bieli. Jeśli nam się to znudzi, bardzo łatwo możemy zmienić wystrój, stosując mniej lub więcej kolorowych dodatków, takich jak obrazy czy lampy.

Kuchnia

Wiele osób zastanawia się, czy biała kuchnia może być praktyczna. Odpowiedź jest pozytywna, pod warunkiem,
że szafki wykonane są z dobrych, trwałych materiałów. Oczywiście, w takiej kuchni każdy szczegół i sprzęt jest bardziej widoczny, dlatego powinniśmy unikać chaosu. Biel sprawdza się nie tylko w nowoczesnym stylu- także kuchnie tradycyjne świetnie wykorzystują białe meble, np. w stylu prowansalskim

Łazienka

W czasach, gdy w wielu mieszkaniach łazienki są małe, kolor biały może je powiększyć nieco optycznie.
Biała glazura jest ponadczasowa. Dlatego dla osób, które nie chcą często remontować łazienki jest to idealne rozwiązanie. Tak jak i w kuchni białe wnętrze możemy ocieplić drewnianymi elementami.

Sypialnia

Tu wydaje się, że dominacja bieli wybierana jest najrzadziej. Ale jeśli mamy ciekawy pomysł na aranżację tego pokoju, wraz z kolorowymi dodatkami jak poduszki, to może warto spróbować?