Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Jak oświetlić salon?

Jak oświetlić salon?

Salon to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Spędzamy w nim dużo czasu z rodziną, podejmujemy gości, relaksujemy się. Odpowiednie oświetlenie salonu pozwoli nam wyeksponować jego wygląd oraz zwiększy funkcjonalność. W jaki sposób możemy  go oświetlić?

Żyrandol / plafon

Tradycyjne główne górne źródło światła jest elementem, od którego możemy rozpocząć oświetlanie pokoju dziennego. Wybór zależy od designu pomieszczenia. Do nowoczesnych wnętrz polecamy plafony lub papierowe żyrandole, które dzięki surowemu wyglądowi dobrze dostosowują się do wyglądu wnętrza.

Reflektory

Ten rodzaj oświetlenia (sufitowe lub ścienne) pozwala w świetny sposób wyeksponować szczegóły naszego salonu, na których nam zależy. Reflektory dobrze pasują, zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Lampy podłogowe

Są one znakomitym dopełnieniem podstawowego oświetlenia. Dodatkową zaletą lekkich lamp, jest ich mobilność. Pozwala ona przestawiać je w dowolne miejsce i zmieniać nieco wygląd salonu.

Oświetlenie punktowe

To rozwiązanie jest idealne do pomieszczeń, w których wiszą lekkie, otwarte półki. Jeśli dodatkowo są one w jasnych kolorach i znajdują się na nich rodzinne drobiazgi i pamiątki, to oświetlenie ich ozdobi jeszcze bardziej nasz salon. Oprócz półek możemy też oświetlić obrazy lub fotografie wiszące na ścianach.

Źródło światła naturalnego

Duże okna pozwalają wpuścić sporą ilość światła dziennego, zwiększając także optycznie powierzchnie naszego salonu.