Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Jakie krzesło do biura?

Jakie krzesło do biura?

Dla wielu osób, spędzających czterdzieści lub więcej godzin przed komputerem w pracy, wygodny fotel czy krzesło obrotowe to podstawowy wymóg. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie tego mebla?

Po pierwsze

Musimy zastanowić się, jaki rodzaj siedzenia potrzebujemy. Fotel obrotowy jest z reguły masywniejszy i bardziej reprezentacyjny. Zatem może idealnie pasować do biura szefa czy głównego menadżera. Z kolei zwykłe krzesło obrotowe może pasować idealnie do pomieszczenia, w którym pracuje kilkuosobowy, lub większy zespół ludzi.

Po drugie

Ważne jest, z jakiego materiału wykonany jest nasz mebel. Obecnie najpopularniejsze obicia wykonane są z naturalnej lub sztucznej skóry. Bardzo wygodne, a przy tym „oddychające” są oparcia z siatki lub membrany. Wnętrze siedziska lub oparcia powinno być wypełnione pianką, która nie jest za miękka. Ostatnim elementem naszego mebla jest stelaż na kółkach. Najlepiej, aby jak najwięcej jego części było metalowych, nie plastikowych, co znacznie przedłuży jego trwałość.

Po trzecie

Bardzo istotną kwestią jest regulacja krzesła, co ogromnie wpływa na ergonomię. Im więcej możliwości regulacji, tym nasz fotel będzie lepszy. Oczywiście podstawa to ustawianie wysokości siedziska, ale większość krzeseł biurowych posiada także możliwość regulowania odchylenia oparcia, a także zmianę jego wysokości.

Po czwarte

Powinniśmy też pomyśleć, czy nie warto zaopatrzyć się w krzesło z dodatkowymi elementami jak: podłokietniki czy zagłówek. Jeżeli nie potrzebujemy dużego blatu, to można też przykręcić do krzesła mały stolik i dodatkowo zamontować podkolannik, który nie pozwoli naszym nogom na drętwienie.