Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Szklany blat: hit czy kit?

Szklany blat: hit czy kit?

Nowocześnie i elegancko wyglądające blaty ze szkła są wykorzystywane w kuchniach i salonach. Czy jednak szklane blaty kuchenne i stołowe to na pewno dobry zakup?

Szklane tafle najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz. Mogą być świetnym uzupełnieniem takich materiałów jak drewno, metal czy kamień. Znakomicie wtapiają się w oszczędny design, a przy tym świetnie odbijają światło, przyczyniając się do rozświetlenia wnętrz.

Jeśli chodzi o ich trwałość, to większość z nich jest wykonana z przynajmniej dwóch warstw hartowanego szkła, bardzo odpornego na zniszczenia. Szklane blaty kuchenne powinny tez być wzmacniane specjalnymi zbrojeniami. Dodatkowo takie szkło jest odporne na wysokie temperatury, a także nie wchłania wody, co jest ewidentnym plusem, w porównaniu z blatami drewnianymi.

Jeśli chodzi o wady blatów ze szkła, to należy tutaj zacząć od utrzymania ich w czystości. Widać na nich doskonale wszelkie zabrudzenia, nawet ślady po kropelkach wody. Trzeba je czyścić w związku z tym przynajmniej raz dziennie. Powierzchnie te są także bardzo narażone na zarysowania, dlatego wiele osób, które posiadają stół ze szklanym blatem, część jego powierzchni przykrywa matami lub podkładkami.

Szklane blaty, zwłaszcza te stołowe nie są polecane rodzinom z małymi dziećmi. Są wtedy dużo bardziej narażone na zniszczenia i pobrudzenia, więc wymagają intensywnej pielęgnacji i uwagi. Dodatkowo szklane krawędzie w stołach mogą narażać dziecko na różnego rodzaju urazy.

Reasumując: wydaje się, że szklany blaty są godne polecenia dla osób, które cenią sobie nowoczesny design, lubią często czyścić meble, a także mają już nieco starsze dzieci.