Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Łóżko piętrowe: hit czy kit?

Łóżko piętrowe: hit czy kit?

Piętrowe łóżka to meble bardzo przydatne na małych przestrzeniach. Mogą być wykorzystane zarówno w pokojach dziecięcych, jak i sypialniach dorosłych, schroniskach czy hostelach. Czym się kierować przy zakupie tego rodzaju mebla?

Pierwszym kryterium powinien być wiek osoby, która będzie spała na łóżku. Oczywiście mebel ten spotyka się najczęściej w pokojach dziecięcych. Najczęściej spotykanym modelem jest ten z pojedynczymi posłaniami na dole i górze. Jeśli chcemy, aby nasze pociechy spały przez najbliższe kilka lat na nim, powinniśmy wybrać dłuższe egzemplarze. Dobrze by było, gdyby były one dostosowane do rosnącej wagi naszych dzieci.

Jeśli córka lub syn zajmują samodzielnie niewielki pokój, wtedy możemy wybrać mu model z posłaniem na górze i biurkiem na dole. Na zaoszczędzonej powierzchni można wtedy ustawić więcej szafek lub po prostu przeznaczyć ją na większy kącik do zabawy.

Łóżka tego typu sprawdzają się też w kawalerkach, gdzie jedyny pokój musi spełniać kilka funkcji. Przydadzą się tu zwłaszcza mniej typowe modele z podwójnym posłaniem na górze. Dolna część, oprócz biurka, może też stanowić sofa czy szafki.

Kolejnym nietypowym łóżkiem piętrowym jest typ dla trzech osób. Pojedyncza góra, jest uzupełniona o dolne posłanie, spod którego (zamiast szuflady na pościel) wysuwa się kolejne. Takie rozwiązanie, oprócz sytuacji trójki dzieci w jednym pokoju, sprawdza się świetnie gdy nasze pociechy mają gościa na noc.

Ceny typowych modeli wahają się od 600 do 1000 złotych. Na meble nietypowe, lub robione na zamówienie, trzeba wydać większą kwotę, ale powinna to być dobra inwestycja.