Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Jaka mikrofalówka do naszej kuchni?

Jaka mikrofalówka do naszej kuchni?

Kuchenka mikrofalowa to jeden z najpopularniejszych sprzętów w naszych kuchniach. Urządzenie to pozwala bardzo szybko odgrzać posiłki. W niektórych przypadkach możemy także zrobić znacznie więcej.

Jaką więc mikrofalówkę wybrać? Zastanówmy się nad tym, biorąc pod uwagę jej najważniejsze cechy.

1. Moc.

Na rynku dostępne są modele o maksymalnej mocy od 700 do 1200W. Im większa moc, tym szybsze przygotowanie potrawy. Musimy jednak pamiętać, aby uważać z maksymalną mocą. Można łatwo wysuszyć lub wręcz spalić jedzenie.

2. Pojemność.

Przed zakupem kuchenki należy się dobrze zastanowić, jaką pojemność wybrać. Przeważnie w sklepach są dostępne modele od 10 do 30 litrów. Im więcej domowników, tym lepsza jest większa pojemność.

3. Sterowanie.

Najtańsze modele posiadają sterowanie mechaniczne. Odbywa się ono za pomocą pokrętła i nie ma za wielu opcji. Nowocześniejsze modele posiadają elektroniczny panel sterowania, który daje nam wiele możliwości i funkcji. Najdroższe modele posiadają elektroniczne czujniki określające wagę potrawy, a użytkownik musi jedynie wybrać odpowiednią funkcję.

4. Wnętrze.

W najtańszych modelach wykorzystywane są wnętrza emaliowane. Bardziej odporne na korozję i zniszczenia są wnętrza ze stali nierdzewnej, ale najlepsze do czyszczenia i najbardziej odporne są te ceramiczne. Dodatkową cechą wnętrza jest grill ze spirali grzejnej lub jego nowocześniejszy, kwarcowy odpowiednik.

5. Funkcje.

Najważniejsze z nich to: podgrzewanie, rozmrażanie, grill, crisp (chrupkość), gotowanie na parze czy termoobieg.