Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Szafa na wymiar – porządek w środku, elegancja na zewnątrz

Szafa na wymiar – porządek w środku, elegancja na zewnątrz

Szafa – mebel, bez którego trudno wyobrazić sobie segregację ubrań i potrzebnych w każdym domu rzeczy. To także mebel, którego wnętrze nie zawsze zachęca do otwierania, zwłaszcza przy gościach. Jak temu zaradzić, by znajdujące się w niej przedmioty znajdowały się na swoim miejscu a ich wyciągnięcie nie wymuszało na nas tak zwanego przekopywania się przez stertę rzeczy?

Podstawą, od której warto zacząć jest uświadomienie sobie tego, że szafy kryją w sobie rzeczy, o których istnieniu już zapomnieliśmy. Wiele z nas ma tendencję do tak zwanego chomikowania, dlatego kupując nową szafę zacznijmy od pozbycia się tego, co nam już niepotrzebne, z czego nie korzystamy i z czego korzystać, co tu kryć, już nie będziemy. Nowa szafa, nowe przyzwyczajenia. Dzięki temu zyskamy sporo miejsca a do rzeczy rzeczywiście wykorzystywanych będziemy mieć łatwy dostęp.

Szafa na wymiar – wyposażenie

Pierwszym krokiem do sprawnej organizacji w szafie jest zastanowienie się nad tym, co i w jakiej pozycji ma być przechowywane. Jeśli w szafie ma znajdować się odzież, wskazane będzie zamontowanie w niej drążków, na których powiesimy ubrania, w tym bluzki, koszule, t-shirty. W zależności od ich ilości wybrać należy odpowiednią długość drążka, przy czym nie powinna ona przekraczać 120 cm, by nie doszło do jego wygięcia się. Przeznaczając miejsce na sukienki warto mieć na uwadze to, by zapewnić im odpowiednią wysokość. Dzięki temu powieszone na wieszakach sukienki nie pogniotą się.
W wyposażeniu szaf wnękowych znajdują się również specjalne wieszaki na spodnie. Gwarantują łatwy dostęp oraz eliminują ryzyko występowania zagnieceń.
Kolejnym, powszechnym wyposażeniem szafy wnękowej są półki. Jeśli szafa ma tradycyjną głębokość (około 60 cm), aby ułatwić sobie wyciąganie rzeczy, warto zastanowić się, czy półek nie zamontować na prowadnicach, które umożliwią ich wysuwanie.
Kosze i szuflady – udogodnienie warte polecenia i posiadania. Druciane kosze sprawdzą się do przechowywania ręczników oraz pościeli. Zapewnią swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu ten rodzaj odzieży będzie świeży i przyjemnie pachnący przez długi czas.
Szuflady z kolei to dobra propozycja do przechowywania bielizny czy innych drobnych przedmiotów.
Przed przystąpieniem do wyposażania wnętrza swojej szafy warto zatem zastanowić się nad tym, jaką ilość odzieży chcemy powiesić, co chcemy poukładać na półkach a co umieścić w koszach czy szufladach.

Szafa na wymiar – estetyka

Wyznaczone miejsce dla każdej rzeczy to coś, co sprawia, że w jej wnętrzu może zapanować ład i porządek. Zastosowanie drzwi przesuwnych w szafie ułatwia dostęp do wnętrza i nie wymaga dodatkowej przestrzeni przed szafą, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnie otwieranej szafy.
Szafa wnękowa, za sprawą drzwi przesuwnych może pełnić również funkcję estetyczną. Bogata gama kolorów, gatunków płyt oraz materiałów, z których mogą być one wykonane sprawiają, że każda szafa jest w stanie zaprezentować się wyjątkowo, wpasowując się swoją kreacją w każde wnętrze.
Możliwości jest wiele – drzwi przesuwne mogą być wykonane w całości z płyty, mogą stanowić ciekawe połączenie z lustrem, szybą czy grafiką. Elementem dekoracyjnym szafy wnękowej są również jej obrzeża i listwy wykończeniowe, czego nie należy pomijać dobierając poszczególne elementy składające się na całość mebla. Przed przystąpieniem do wykonania szafy warto porozmawiać o tej kwestii z osobą, której powierzymy wykonanie szafy na wymiar.
Komfort użytkowania szafy możemy również zwiększyć stosując oświetlenie led.

Decydując się na szafę wnękową na wymiar mamy pewność, że zostanie ona dopasowana do naszego wnętrza a jej wewnętrzna organizacja zagwarantuje nam to, iż każda rzecz, w której posiadaniu jesteśmy będzie miała swoje miejsce. Szalenie istotny jest tu również walor estetyczny. Mając możliwość wyboru koloru i rodzaju materiałów, z których zostanie wykonana zewnętrzna a jednocześnie widoczna część mebla uzyskać możemy efekt najbliższy naszym upodobaniom i indywidualnym potrzebom. Dzięki temu projekt szafy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.