Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Meble na wymiar bez uchwytów

Meble na wymiar bez uchwytów

Meble bez uchwytów to propozycja nowoczesnych mebli na wymiar, w których na pierwszy plan wysuwa się ich funkcjonalność. Fronty bez uchwytów z wysokim komfortem ruchu mogą znaleźć zastosowanie w drzwiach, uchylnych frontach górnych i szufladach. Takie rozwiązania proponuje marka Blum, której akcesoria wykorzystuje w swoich projektach Armadi.

Meble bez uchwytów mogą być otwierane elektrycznie lub mechanicznie i znajdują swe zastosowanie w meblach kuchennych, szafach i garderobach, meblach do salonu, a więc wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu maksimum komfortu, praktyczności i dokładności.

Technologia ruchu Blum zapewnia łatwe otwieranie oraz wygodne i ergonomiczne użytkowanie oraz wysoką swobodę projektowania – krótkie naciśnięcie frontu dłonią, kolanem, biodrem otwiera drzwi, szufladę, front uchylny. Każde wnętrze mebla może być wyposażone w mechanizm mechaniczny, elektryczny lub mieszany. Harmonijmy wygląd mebla to zasługa tego, iż istnieje możliwość precyzyjnej regulacji układu szczelin.

Technologia ruchu w propozycji Blum

  • SERVO-DRIVE – elektryczne wspomaganie otwierania mebli. Oferuje łatwe otwieranie – wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, by ten się otworzył.
    System znajduje szerokie zastosowanie w dolnej i górnej zabudowie mebli kuchennych. Fronty szafek górnych otwierają się po delikatnym naciśnięciu, zamykają po przyciśnięciu włącznika. Nad cichym i delikatnym zamykaniem czuwa system Blumition.


Źródło: blum.com/pl/pl/01/60/20/

  • TIP-ON – funkcjonalny komfort otwierania frontów górnych, drzwi, szuflad za sprawą mechanicznego systemu wspomagania. System ten nie łączy się z systemem Blumotion, zamykanie frontów odbywa się przez lekkie popchnięcie lub dociśnięcie. Współpracuje z systemem Tandembox, Tandem, Movento, Aventos.


Źródło: blum.com/pl/pl/01/60/30/

  • BLUMOTION – system amortyzacji gwarantujący delikatne i ciche zamykanie mebli niezależnie od prędkości ich zamykania, wagi frontu gónej szafki, drzwi czy szuflady. Zintegrowany z frontami górnymi, zawiasami, systemem szuflad i prowadnic. Można go zamontować w późniejszym okresie.


Źródło: blum.com/pl/pl/01/60/10/

  • TIP-ON BLUMOTION – funkcjonalne połączenie mechanicznego wspomagania otwierania Tip-On, który aktywuje się w czasie energicznego zamykania ze sprawdzonym systemem hamowania Blumotion, który dba o ciche i delikatne zamknięcie. System pozostaje sprawny nawet wtedy, gdy front zostanie otwarty przez pociągnięcie lub zakmnięty przez dociśnięcie.


Źródło: blum.com/pl/pl/01/60/40/

Nieskończenie wiele możliwości projektowania mebli bez uchwytów – propozycja Blum


Źródło: blum.com/pl/pl/01/60/50/