Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Meble łazienkowe na wymiar

Meble łazienkowe na wymiar

Łazienka to pomieszczenie kojarzące się nam z takimi przedmiotami jak pralka, wanna czy prysznic,umywalka. Tymczasem poza tymi, oczywiście, bardzo ważnymi przedmiotami codziennego użytku, istotnym elementem wyposażenia łazienki są meble umożliwiające segregację tego, co w łazience się znajduje: kosmetyków, detergentów, brudnej odzieży, ręczników. Do listy wyposażenia łazienki dopisuję zatem meble łazienkowe.

Meble do łazienki można kupić w elementach lub w zestawach. Można również zlecić ich wykonanie na zamówienie – projektując je pod kątem swojego wnętrza, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i upodobaniami, wpasowując je do swojej łazienki tworząc przemyślaną i starannie opracowaną zabudowę. Takie rozwiązanie daje nam możliwość organizacji wszystkiego, co jest nam potrzebne w łazience, by jak mówimy – wszystko było pod ręką.

Rodzaje mebli łazienkowych

Szafka pod umywalkę
Podstawowym meblem w łazience jest szafka pod umywalkę. Odpowiednio wyposażona daje możliwość przechowywania w niej poręcznych przedmiotów, do których należą najczęściej detergenty: mleczka i płyny do czyszczenia, płyny i proszki do prania. Z racji tego, iż mebel te ma bezpośredni kontakt z wodą, zadbać należy o to, by był on wykonany z materiału odpornego na wilgoć.

Słupek łazienkowy
W bliski sąsiedztwie szafki z umywalką stawiane są często słupki łazienkowe. Wąskie, za to wysokie umożliwiają przechowywanie w nich ręczników, kosmetyków, akcesoriów łazienkowych. W dolnej części słupka lokowany jest często kosz na brudną odzież. Obecność słupka łazienkowego sprawia, że wszystko jest pod ręką, jednak schowane wewnątrz, dzięki czemu w łazience może panować ład i porządek.

Szafki wiszące do łazienki
Kolejne udogodnienie umożliwiające utrzymanie czystości w łazience. Gdy nie ma miejsca na słupek łazienkowy lub gdy słupek łazienkowy nam nie wystarcza, zdecydować można się na wiszącą szafkę, którą, w małej łazience, zawiesić można na przykład nad pralką. W zależności od jej głębokości, łazienkowa szafka wisząca jest w stanie pomieścić większe lub mniejsze przedmioty.

Łazienkowe szafki wiszące z lustrem
Dopełnieniem szafki pod umywalkę są często wiszące szafki z lustrem. Znajdujące się za drzwiczkami półki to dogodne miejsce na akcesoria do higieny, jak chociażby pasta i szczoteczka do zębów, kosmetyki do mycia i pielęgnacji ciała, szczotka do włosów.

Komody łazienkowe
W większych łazienkach znajdować się mogą komody łazienkowe. Jak każdy mebel z szufladami, jest on bardzo funkcjonalny i praktyczny. Daje możliwość przechowywania w nim wielu potrzebnych przedmiotów, do których dostęp jest niezwykle łatwy, zwłaszcza, gdy zastosowane zostaną prowadnice na pełen wysuw.

Meble łazienkowe - podwieszane czy stojące?

W ofercie mebli łazienkowych, zarówno tych dostępnych w sklepach, jak i w usłudze wykonania ich na wymiar, do wyboru Klienta pozostają meble łazienkowe stojące oraz meble łazienkowe podwieszane. Podwieszane meble są dobrą propozycją do łazienek o małym metrażu. Dają one możliwość zagospodarowania przestrzeni pozostawiając wolną przestrzeń pod nimi. Ułatwia to sprzątanie, umożliwia dostawienie ewentualnych przenośnych akcesoriów, daje możliwość łatwego usunięcia wody spod mebli.
Atutem stojących mebli jest to, iż można je swobodnie przestawiać. Jeśli zatem łazienka jest duża a lubimy zmiany, lepszym rozwiązaniem będzie ta właśnie wersja mebli łazienkowych.

Meble łazienkowe - dlaczego warto?

Meble łazienkowe nadają wnętrzom charakteru. Ze względu na możliwość swobodnego wyboru kolorów dają one możliwość stworzenia łazienki bliskiej naszym upodobaniom. Meble łazienkowe to także szansa na utrzymywanie pomieszczenia w czystości. Umieszczone za zamkniętymi frontami przedmioty nie przytłaczają, dzięki czemu łazienka jest czysta, higieniczna i gotowa na przyjęcie gości, także tych niezapowiedzianych.