Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

Jak urządzić małą kuchnię?

Jak urządzić małą kuchnię?

Mądre i funkcjonalne urządzenie małych przestrzeni kuchennych, to problem wielu osób, zwłaszcza tych mieszkających w blokach. Jak zatem umeblować kuchnię, aby nie zrobić z niej jeszcze ciaśniejszej klitki??

Oczywiście najważniejszą czynnością będzie dobór odpowiednich mebli. Musimy się tutaj trzymać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, meble powinny być jasne. Po drugie, niewskazana jest wysoka zabudowa, ponieważ zmniejsza się wtedy optycznie powierzchnia kuchni. Jeśli już jednak musimy dać wysokie szafki wiszące, ich drzwiczki powinny się otwierać do góry. Najlepiej też, gdy część ich powierzchni  wykonana jest z matowego szkła.

Meble, zwłaszcza w wąskiej kuchni, nie powinny zajmować wszystkich ścian. Najlepiej, gdy ustawimy je w kształcie litery „L”. Jeśli już jednak musimy je zamontować wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, to przestrzeń między nimi powinna być nie mniejsza niż 80cm.

Ważne są także szczegóły. Pierwszy z nich to wykorzystanie nowoczesnych systemów, np. obrotnic szafek narożnych, czy tzw. koszy cargo. Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać wnętrze naszych szafek. Kolejny ważny szczegół to wybór odpowiedniego oświetlenia. Światła wielopunktowe, oświetlające blat, czy nawet specjalne zestawy lampek wewnętrznych ( do zastosowania w przeszklonych szafkach), uczynią pracę w naszej kuchni dużo przyjemniejszą.

Ostatnią podstawową rzeczą, o której powinniśmy pamiętać to drzwi wejściowe do kuchni. Najlepiej, gdy będą one przesuwne lub harmonijkowe. Zaoszczędzimy wówczas kolejny skrawek powierzchni, tak ważny w naszych małych kuchniach.