Zapytaj o bezpłatną wycenę
biuro@armadi.pl

7 sposobów na skuteczne czyszczenie kamienia w łazience

7 sposobów na skuteczne czyszczenie kamienia w łazience

Nalot z kamienia pojawia się często na płytkach i armaturze. Przyczyną tego zjawiska jest tzw. twarda woda. Co zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Poniżej przedstawiamy siedem najpopularniejszych sposobów.

1. Ocet i wata

Należy nasączyć watkę octem i położyć ją następnie w miejscu, gdzie chcemy rozpuścić osad z kamienia. Po około dwóch godzinach osad powinien zacząć znikać.

2. Soda oczyszczona z mydłem

Soda może pomóc nam w walce z kamieniem, rdzą i tłuszczem zarówno w łazience, jak i w kuchni. Powinniśmy zmieszać ją z szarym mydłem i wodą, a następnie rozprowadzić roztwór po zabrudzonych nalotem miejscach.

3. Cola

Napój ten nadaje się świetnie do usuwania osadu z kamienia oraz rdzy. W tym celu należy po prostu polać nim zabrudzone powierzchnie i poczekać około 1,5 godziny na efekt rozpuszczenia.

4. Proszek do pieczenia

Za jego pomocą możemy usunąć np. osad z fug między płytkami. W tym przypadku należy w roztworze z proszku i wody zamoczyć szczoteczkę do zębów i szorować nią zabrudzone miejsca.

5. Ocet i woda

Ocet z wodą powinniśmy wymieszać w proporcjach 1/3 octu i 2/3 wody. Roztwór ten pozwoli nam skutecznie rozprawić się z kamieniem na płytkach czy kabinie prysznicowej.

6. Środki specjalistyczne

Sposób ten jest nieco droższy od tych domowych. Jego zaletą jest jednak to, że kupujemy gotowy do czyszczenia i w pełni skuteczny środek. Może on występować pod postacią żelu, proszku oraz płynu.

7. Najlepszą metodę na walkę z osadem jest zapobieganie jego powstawaniu.

W tym celu najlepiej wycierać szybko mokre powierzchnie, np. kabinę prysznicową specjalną ściągaczką do wody