Szafa gospodarcza – jak urządzić kącik z akcesoriami do sprzątania

21-07-2016
Armadi szafy i garderoby na wymiar, meble biurowe

Odkurzacz, deska do prasowania, żelazko, drabinka, mop, prerataty do sprzątania, suszarka na bieliznę – wszystko to potrzebne jest w każdym domu. Czy wymienionym powyżej rzeczom zapewniliśmy miejsce w trakcie meblowania mieszkania, czy też przechowujemy je tak, że są one widoczne?

Schludnie zaprojektowane mieszkanie uwzględnia organizację i umieszczenie wszystkich rzeczy na swoim miejscu. Wiele z nich, jak choćby buty, ubrania, sprzęt AGD znajduje swoje miejsce w specjalnie przeznaczonych dla nich miejscach. A co z odkurzaczem, deską do prasowania czy żelazkiem? Czy pomyśleliśmy o nich w czasie meblowania, czy też upychamy je za szafą lub za drzwiami?

Wchodząc do dobrze zaprojektowanego i funkcjonalnego mieszkania nie odczuwamy efektu nagromadzenia i piętrzenia się rzeczy, które są nam potrzebne na co dzień. To głównie zasługa sprawnej organizacji wętrz a tym samym wykorzystania funkcjonalności mebli na wymiar, które dają możliwość zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej zgodnie z naszymi potrzebami. Jedną z takich porpozycji jest szafa gospodarcza na zamówienie, której wnętrze umożliwia ergonomiczne przechowywanie akcesoriów do sprzątania, w tym nie tylko chemii gospodarczej, ale i potrzebnych nam do tej czynności urządzeń, jak choćby odkurzacz, deska do prasowania czy żelazko.

ELEMENTY WYPOSAŻENIA SZAFY GOSPODARCZEJ

To, co znajduje się w szafie gospodarczej powinno zapewniać nam łatwy dostęp i sprawne wyciągnięcie potrzebnych akcesoriów.
Jendą z rzeczy, którą tam przechowujemy jest odkurzacz. Z racji jego wagi, odpowiednie będzie ulokowanie go w dolnej części szafy. Samą rurę do odkurzacza można umieścić na specjalnym wieszaku, który może być zamontowany na drzwiach szafy lub jej boku. Oto kilka ciekawych propozycji wieszaków na rurę odkurzacza:

Mały wieszak na rurę do odkurzacza
www.rejs.eu
Mały wieszak do odkurzacza

Duży wieszak na rurę odkurzacza
www.rejs.eu
Duży wieszak do odkurzacza

Duży wieszak na rurę odkurzacza z praktycznymi półkami
www.rejs.eu
Duży wieszak na rurę odkurzacza z praktycznymi półkami

Kolejną praktyczną propozycją, którą warto wykorzystać w swojej szafie gospodarczej są ażurowe szuflady. Ich zaletą jest przede wszytkim to, iż ich siatkowe ścianki ułatwiają wgląd we wnętrze szuflad a prowadnice z funkcją pełnego wysuwu, na których kosze są montowane, ułatwiają dostęp do produktów znajdujących się z tyłu. Szuflady pozwalają zachować porządek oraz właściwą organizację w szafie. Różna wysokość koszy daje możliwość przechowywania produktów o różnych gabarytach.

Więcej o ażurowych koszach i szufladach w artykule: Wyposażenie garderoby – ażurowe kosze i szuflady.
Jeśli szafa gospodarcza jest obszerna, zastosowanie mogą znaleźć wieszaki i szuflady na obuwie, które, podobnie jak akcesoria do sprzątania, wymagają również znalezienia im miejsca.
Propozycji na zagospodarowanie miejsca dla nich jest kilka od tańszych wieszaków na obuwie montowanych do boków lub dzwi szaf:

Wieszak na obuwie
www.rejs.eu

po droższe półki na obuwie montowane w szufladach z funkcją pełnego wysuwu:

Półka na obuwie
www.rejs.eu

Kiedy odkurzacz, deska do prasowania czy składana drabinka znajdują się w szafie gospodarczej, do której mamy łatwy dostęp, możemy cieszyć się z porządku. Teraz wszystko jest na swoim miejscu a to, co zwraca na siebie uwagę to czysta przestrzeń. Wiemy, jak wielkie znaczenie ma ona dla naszego samopoczucia.

Zainteresowanych wykonaniem szafy gospodarczej zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zadaj pytanie